تبلیغات
غربت مهدی(عج) - میخوام شمابگین؟؟؟

برای عاشقی...

 
 
میخوام شمابگین؟؟؟
نظرات |

سلام دوست های عزیز.
به گفته ی یکی ازبچه های قرارمیخواستم راه های ترک گناه روبذارم امانظرمن اونقدری کامل نیست که بتونه جواب دوستان وبده.برای همین دلم میخوادخودبچه های گروه بگن راه های ترک گناه تواین چهله مون چیه؟نظرات ثبت میشه.منتظرنطرات کامل تون هستم.

به دلیل طولانی بودن جواب دوستان نظرات روتوادامه مطلب میذارم
امیدوارم مورداستفاده قراربگیره
جلیل:به نام خدا و با سلام و احترام؛
در خصوص راه های ترك گناه باید عرض كنیم كه عامل اصلی بدبختی آدمی گناه است و اگر انسان بخواهد از گناه دوری كند و از این سمّ مهلك نجات یابد، رعایت نكات زیر ضروری است:
1- تصمیم جدی و قاطع بر گناه نكردن؛ تا انسان عزم راسخ بر ترك گناه نداشته باشد، چندان توفیقی در عدم ارتكاب گناه به دست نمی آورد.
2-توجه كامل به این كه خداوند در همه حالات آگاه و ناظر بر اعمال ما است و حتی بر خطورات قلبی ما (در دل می گذرد) احاطه دارد و از آن ها هم با خبر است. اگر انسان چنین یقینی داشته باشد، خجالت می كشد گناه كند و از دستورهای خالقش سرپیچی نماید. برای این كه انسان به چنین توجهی موفق شود، همیشه به یاد خدا بودن بسیار سودمند است. این كه گفته می شود انسان باید همیشه به یاد خدا باشد، بدین خاطر است كه با یاد خدا انسان از مهلكات دور می شود و به عوامل سعادت نزدیك می گردد. علی(ع) فرمود: "خدا را در همه جا یاد كنید، زیرا در همه جا با شما است". (1) حضرت در حدیث دیگر فرمود: "ذكر دو گونه است: یاد خدا به هنگام مصیبت و بهتر از آن یاد خدا در رویارویی با حرام است كه این یاد خدا مانع از ارتكاب حرام می شود".(2) قرآن فرمود: "آیا (او كه اهل گناه و شرك است) ندانست كه خدا می بیند".(3)
3- تفكر در عواقب زیان بار گناه: اگر انسان توجه كامل داشته باشد كه معصیت افزون بر آثار سوء دنیوی، چه عذاب های غیر قابل تحمل اُخروی به دنبال دارد، مطمئناً از گناه دوری می جوید.
فاطمه :
به نظرم یکی از کارهایی که می تونیم تو این چهله انجام بدیم یکی می تونه ختم قرآن باشه به نیت تعجیل در فرج آقا امام زمان
. و اینکه زیارت عاشورا بخوانیم . البته تاثیر صلوات بر محمد و آل محمد هم نباید نادیده گرفت.
یه بچه شیعه
دم اگه واسه خودش ارزش قائل باشه هرگز گناه نمیکند.
mjm:
یه اذونی هست خیلی قشنگه و آروم و سوزناک خونده میشه، متاسفانه اسم موذنش رو نمیدونم، اما فک میکنم برا نمازای سر وقتمون اگه اون یا یه چیز مشابه رو بعنوان هشدار برا گوشیمون انتخاب کنیم خوب باشه... رو من که تاثیر میذاره
و ازونجایی که اینو خیلی همه مون تجربه کردیم که نماز سر وقت خیلیییی کمکمون میکنه تا از گناه دور باشیم میشه یه راه ...
همه مون وقتی با خودمون رو راست میشیم، یه گناهایی رو میبینیم که اذیتمون میکنه یادآوریش .... و ازونجایی که خودمون خوب میدونیم منشا ش کجاست و چی باعث ایجاد این گناه میشه، با از بین بردن اون منشا کمک بزرگی به خودمون میکنیم برا ترک اون گناه خاص ...
یه مثال ساده که همیشه برا خودم تو ذهنم میزنم یه معتاده، با خودم میگم اگه وقتی به اون لعنتی نیاز داره، فقط یه ثانیه از بین ببردش، دیگه راهی نداره و مجبوره تحمل کنه ...
یا مثلا گذاشتن یه نشونه برا خودمون که هروقت نگاش میکنیم دلمون قرص شه و عزممون بیشتر .... اینکه اون نشونه چی باشه بستگی به خودمون داره که چی تحت تاثیر قرارمون میده

چیزایی که در روز میبینیم یا گوش میدیم هم خیلی مهمه .... برا مثال من خودم سخنرانیای استاد رائفی پور خیلی روم تاثیر میذاره و بعدش بحث با دوستام در مورد اون سخنرانی حس خوبی بم میده که از هرچی گناهه بدم میاد .....»»» مخصوصا 6 جلسه سخنرانیشون تو دانشگاه گلستان »»»» تو آپارات هست
یا مثلا کتاب لهوف و کتاب کشتی پهلو گرفته که تصمیم گرفتم تو ایام محرم کاملشون کنم
آدم وقتی خودش رو تو یه موقعیتی قرار میده، عادت میکنه همونطوری باشه البته افراط حتی تو این مورد هم بنظرم خوب نیس ...
و به گفته امام علی (ع) مون به نظرم مهمترین چیز همینه برا ذهنمون برنامه ریزی داشته باشیم، ینی اوقاتمون در روز.
وقتی این ذهن بیکار میشه، پرنده خیال هر جایی سرک میکشه
مریم:
به نظر من یکی از راهاش استغفار کردنه و یکی هم پناه بردن به قرآن کریم یعنی حداقل روزی 1صفحه از قرآن رو بخونیم تا از گناه بیمه بشیم و توکل به خدای مهربون.
مرتضی:
اول اینکه آدم باید اراده خودش رو تقویت کنه و یه تصمیم واقعی بگیره که دیگه اشتباه نکنه و از خدا و امام زمانش بخواد که دستش رو بگیره
بعدش حالا اگه خدایی نکرده اشتباهی ازش سر زد باید خیلی زود استغفار و توبه کنه
برای کارهای بدش یه تنبیه کوچیک واسه خودش بذاره و برای کارهای خوب خودش رو تشویق کنه
سعی کنه خودش رو تا جایی که می تونه از موقعیت گناه دور کنه
خیلی حواسش باشه که فکرش کجاس و چشمش چی رو میبینه و گوش هر چیزی رو نشنوه
اگه بتونیم همیشه خودمون رو تو یک موقعیت روحانی قرار بدم
مثل ماه رمضون که حواسمون هست روزه ایم و نباید چیزی بخوریم ، حالا فکر کنیم روزه گناه گرفتیم
خود همین روزه گرفتن هم باعث میشه آدم آسمونی شه و کمتر اشتباه کنه
یکی دیگه به نماز خیلی اهمیت بدیم و وقتامون رو طوری بر اساس اذان تنظیم کنیم که نماز اول وقت بخونیم
مهمتر از همه اگه ما بخوایم امام زمان هم دستمون رو میگیره
اگه هرکسی واقعا خودش رو بشناسه و بدونه که خدا چقدر دوسش داره و امام زمان نگاهش به ما بچه شیعه هاست ، سعی می کنه خطا نکنه.
امیر:
فک کنم یکیش سرگرم کردن خود ادمه ک دیگه به
سمت گناه نره..
بازم فک کنم کمک گرفتن از خدا و اماماس.
عاشقان مهدی:
به نظرمن آدم بایداول ازگناهان گذشته توبه کنه چون اولین راه برای ترک گناه چشیمانی ازگناهان گذشته است وازخداو امام زمان علیه السلام بخواد که نه تنها توی این چهل روز بلکه برای همیشه در این راه کمکمون کنن.
morteza:
به نظرم کتاب خوندن، اونم کتابای مذهبی! ذکر گفتن مخصوصا صلوات! همیشه به یاد خدا بودن! و اینکه همیشه در نظر داشته باشیم:
عالم محضر خداست در محضر خدا...
و در آخر دعا، دعا، دعا! تا بتونیم محکم پای قولمون وایسیم باز شرمنده نشیم! کاش بشه یه بار لبخند رو رو لب آقا بشونیم نه اشک تو چشماش!
شیعه کوچولو:
پیامبر اكرم (ص) به امیرالمومنین فرمود علی جان اگر چهل نفر از یاران ومهاجر برای دفاع از تو آمدند قیام كن وحقت را بگیر..اما ان چهل نف باید جنگ كنند ودفاع كنند..كسی برای یاری امیرالمومنین نیامد جز چهار یا پنج نفر..فاطمه ی زهرا سوار بر قاطر شد با حسنین در تك تك خانه های انصار ومهاجر رفت ولی كسی برای یاری امیرالمومنین نیامد..الان هم به ولله قسم همینجور است اگر چهل نفر پیدا شود كه از مهدی زهرا حمایت كنند مهدی ظهور میكند ورجعت میشود..البته این چهل نفر هم باید دفاع كنند یعنی گناه نكنند..

چطور میشود كه گناه میكنیم؟

امام صادق فرمودند اگر ما نبودیم زمین اهل خود را میبلعید..یعنی عالم به واسطه ی حجت خدا برپاست این عالم بخاطر وجود نازنین امام زمان سرپاست وگرنه فرو ریزان است ما امام زمان را غایب میدانیم یعنی شناخت روی امام زمان نداریم اونوقت میمیریم به مرگ جاهلیت..اگر امام زمان را بشناسیم كه گناه نمیكنیم..

یعنی نمیشناسیم كه اگر نباشد عالم فرو میریزد...

از بین شاگردان امام صادق جوانی خوشرو وبسیار زیبا به نام هشام بود كه امام اورا خیلی دوست میداشت..شاگردان خاص امام میگفتند كه بخاطر زیبایی هشام است كه امام اورا احترام میكند..روزی امام صادق فرمودند هركدام از شما مرغی بردارد وجایی برود كه كسی اورا نبیند مرغ را بكشد وفردا نزد من بیاورد..

فردا همه ی شاگردان مرغ را كشته نزد امام اوردند ولی هشام مرغ زنده آورد..امام پرسید هشام چرا امر مرا اطاعت نكردی ومرغ را نكشته آوردی؟هشام گفت:یبن رسول الله فرمودید جایی بكشم كه كسی نبیند هرجا رفتم دیدم خدا مرا می بیند.جن مرا میبیند ملائكه مرا میبینند وتو ای حجت خدا مرا می بینی جایی پیدا نكردم كه كسی مرا نبیند لذا موفق به كشتن مرغ نشدم..

آقا امام صادق بالای منبر رفتند وفرمودند من معرفت الله این جوان را میخواهم نه زیبایی اورا!!

پس ما یقیین به وجود امام زمان نداریم كه در مهظر ایشان گناه میكنیم اگه یقیین داشته باشیم كه دیگه گناه نمیكنیم چون در ودیوار وآسمون وزمین همه جا چشم امام زمانه وحاضر وناظر بر تمتم اعمال ماست..

چطور بشه كه ما یقیین به امام زمان كنیم؟یقیین رو باید خود ائمه بدن یعنی باید بخوایم كه ائمه نظر كنند وما یقیین به وجود امام زمان كنیم وبعد دیگه گناه نمیكنیم تنها نسخه ای كه میتونه مارو ازكناه دور كنه همینه كه ما امام زمان وهمیشه ناظر اعمال بدونیم..

رفقای عزیز بیایید از ائمه طلب نگاهشون رو داشته باشیم دهه محرم بهترین موقعس برای توبه كردن واقعی

توبه كنیم واز امام حسین از زهرای عزیز بخواهیم كه معرفت الله به ما بده كه امام زمان رو بشناسیم كه نمیریم به مرگ جاهلیت بسه دیگه دنیا خواستن از امام حسین دنیا نخواین!!ازش بخوایم مارو توخونش راه بده..

راه بهشت:بهترین و راحت‌ترین راه این است كه انسان مومن هنگام مواجهه با گناه به یاد خدا بیافتد و بگوید خدایا به خاطر تو از خواسته خودم و نفسم گذشتم و از خدا نیرو بگیرد و وارد گناه نشود. انسان اگر این توان را داشته باشد که پا روی خواسته های نفسانی خودش بگذارد با نیت خالص برای خدا, مشکلی درترک گناه نخواهد داشت .
انسان باید بداند که عالم محضر خدا است. تمامی اشیا ظرف علم خداوند است و خدای متعال از پس همه اشیایی كه در پیرامون شما وجود دارد، به شما نگاه می‌كند و همچنین گناه انسان، -هر چند به صورت پنهانی- از دید و اطلاع معصومین (علیهم السلام) و ملائكه پنهان نیست و باعث می‌شود كه آبروی انسان نزد ایشان و ملائكه از بین برود و آدمی خفیف و خوار گردد لذا باید حقیقتاً به خداوند پناه برد و در دژ استوار حضرت حق قرار گرفت.
«إِمَّا یَنْزَغَنَّكَ مِنَ الشَّیْطانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ» (اعراف -200 ) و هر گاه وسوسه‏اى از شیطان به تو رسد به خدا پناه بر، كه او شنونده و دانا است.
«یاد خدا و ذكر حق»، برنامه و روش اهل تقوا است و پرهیزكاران هنگامى كه وسوسه‏هاى شیطانى، آنها را احاطه مى‏كند، به یاد خدا و نعمتهاى بى پایانش، به یاد عواقب شوم گناه و مجازات دردناك خدا مى‏افتند؛ در این هنگام ابرهاى تیره و تار وسوسه، از اطراف قلب آنها كنار مى‏رود و راه حق را به روشنى مى‏بینند و انتخاب مى‏كنند
و نیز پیامبر خدا (صلی الله علیه و اله) فرمود: «آیا شما را از چیزی خبر ندهم كه اگر به آن عمل كنید، شیطان از شما دور شود، چندان كه مشرق از مغرب دور است؟ عرض كردند: چرا. فرمود: روزه، روی شیطان را سیاه می‌كند و صدقه، پشت او را می‌شكند و دوست داشتن برای خدا و همیاری در كار نیك، ریشه‌ی او را می‌كند و استغفار، شاهرگش را می‌زند».

فاطمه:به نظر من یاد خدا بزرگترین و بهترین راه برای گناه نکردن

اگه به خدا اعتقاد دارید به اینکه هست و شما رو میبینه هرگز مرتکب گناه و اشتباه نمیشید اون زمانی که کار اشتباهی کردید بدونید از بودنش غافل شدید البته خداوند خیلی بخشنده است می بخشه البته فکر نکنید خدا بخشنده است و بعد از هر خطا بخشیده میشید باعث تکرر در گناه کردن بشه خدا می بخشه ولی توبت باید خلوص داشته باشه کسی هم که توبه خالصانه کنه یک گناه و دوباره تکرار نمیکنه

یک ضرب المثل هست که میگه:یک مومن دو بار از یک سوراخ گزدیده نمیشه
البته یک تعغیراتی در این ضرب المثل دادم ولی کلا" مفهمومش مهمه.

تداعی:به نظر من اگه آدم تو همه حال خدارو شاهد و ناظر بر اعمالش ببینه گناه نمیکنه.اینکه واقعا حس کنه یکی اون بالا همیشه داره نگاش میکنه.کسی که اول و وسط و آخر کارش فقط خدارو ببینه و خشنودی خدارو به رضایت خودش ترجیحح بده گناه نمیکنه و به خاطر خدا پا روی هوای نفسش بزاره و خدایی خدا و بندگی خودشو قبول داشته باشه.و اینکه گناه نکردن و پاک موندن خیلی راحت تر از توبه کردنه.پاک بودن و گوش به فرمان خدا بودن آرامش میاره و وجدانی راحت و خیالی آسوده و هیچی بهتر از این نیست که آدم بدونه خدا ازش راضیه و هواشو داره.

رها:این کار فقط اراده می خواد که خدا این اراده رو بهمون داده خودشم کمکمون می کنه که این کارو انجام بدیم.

باران:از نظر من راه ترک گنه اینه که ایمان داشته باشی هر کاری که میکنی خدا ترا ببینه البته باید عاشقش باشی چون معشوق جلو عاشق کاری که از نظر معشوق بده انجام نمیده.
به فکر امام زمانمون هم باشیم وگناه کمتر کنیم.

حامد:به نظر من باید به این جمله که خدا ناظر اعمال ماست ((باور قلبی)) داشته باشیم اینجوری مطمئنم آدم گناه نمیکنه خودم امتحان کردم که میگم اگه یادتون میره جمله بالایی رو ،رو دستتون بنویسید تا همیشه جلوی چشتون باشه

حصان:کافیه همیشه به این فکر کنیم که انجام گناه خیلی سخته, نه ترک گناه!
-------------------
رَسُول خدا –ص- در روایتی می فرماید : مَا أَخْلَصَ عَبْدٌ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ أَرْبَعِینَ صَبَاحاً إِلَّا جَرَتْ یَنَابِیعُ الْحِكْمَةِ مِنْ قَلْبِهِ عَلَى لِسَانِهِ ؛

هر بنده ای که چهل روز خود را برای خداوند متعال خالص گرداند چشمه های حکمت از قلبش بر زبانش جاری می گردد .
فکر میکنم اولین قدمش هم نماز اول وقته. یه مطلب دیگه هم میخواستم اینجا ذکر کنم که فکر میکنم خیلی مهم باشه مخصوصا برای عزیزانی که تو اجتماع فعالیت میکنن و سرکار میرن یا تحصیل میکنن:
غضّ بصر, یعنی نگاه نکردن به نامحرم . سعی کنیم در حد امکان با نامحرم فقط در حد ضرورت صحبت کنیم و نگاه هامون رو از نامحرمان بپوشانیم.
حواسمون باشه که بیشتر از یکبار نگاه کردن به یک نامحرم, مثل تیری از ناحیه شیطانه!!!
انشاءالله خدا به هممون یاری برسونه و عزممون رو بیشتر از پیش بکنه.نویسنده : من
تاریخ : دوشنبه 22 آبان 1391
زمان : 05:09 ب.ظ
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
باران یکشنبه 28 آبان 1391 03:59 ب.ظ
دلم گرفته..........توی محرم واسم دعا کن...
من پاسخ داد:
حتماباران جان
saman شنبه 27 آبان 1391 08:38 ب.ظ
ای آنکه به جز تو هوایی به سرم نیست
کسی در نظــــــــــــــــــــــــــــرم نیست
جز یاد عزیزت . جز یاد عزیزت . کسی همسفرم نیست
مرا یــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار دگر نیست
قدر تو و احساس تـــــــــــــــــــــــــــو رو کسی نفهمید
دلت از همـــــــــــــــــــــــــــــــه رنجیـــــــــــــــــــــــــــد
از عالـــــــــــــــــــــــــــــــم و آدم همه جا رنگ و ریا دید
دلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت از همه رنجید
من مثل تـــــــــــــــــــــــــــو از دست همه رنج کشیدم
به جز غصـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه ندیدم
یک جرعه وفا از لب دریــــــــــــــــــــــــــــــــــــا طلبیدم
لب تشـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــنه دویدم
ای تـــــــــو نایاب . گوهر ناب
راز مخمل . ترمـــــــــه خواب
ای توهمدل . ای تو همــدرد
عاقبت عشق از تو گــل کرد
عاشقـــــــم من . عاشق تو
ای تو تنـــــــــــــها خوب دنیا
با تـــــــــــــــــو دارم گفتنیها
ای آنکه به جز تو هوایی به سرم نیست
کسی در نظــــــــرم نیست
جز یاد عزیزت . کسی همسفرم نیست
مرا یار دگـــــــــــــــر نیست
ای وفـــــــــــادار . نازنین یار
ای نشــــــسته بر دلت خار
ای بریــــــــــــده از من و ما
از گذشته مانده تنــــــــــها
عاشقـــــم من . عاشق تو
ای تو تنـــــــــــها خوب دنیا
با تـــــــــــــــو دارم گفتنیها
ای آنکه به جز تو هوایی به سرم نیست
کسی در نظــــــرم نیست
جز یاد عزیزت ,کسی همسفرم نیست
مرا یار دگـــــــــــــر نیست
من پاسخ داد:
باوربکنیدنظرتون به مطلب ربطی نداشت
حصان جمعه 26 آبان 1391 08:32 ب.ظ
کافیه همیشه به این فکر کنیم که انجام گناه خیلی سخته, نه ترک گناه!
-------------------
رَسُول خدا –ص- در روایتی می فرماید : مَا أَخْلَصَ عَبْدٌ لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ أَرْبَعِینَ صَبَاحاً إِلَّا جَرَتْ یَنَابِیعُ الْحِكْمَةِ مِنْ قَلْبِهِ عَلَى لِسَانِهِ ؛

هر بنده ای که چهل روز خود را برای خداوند متعال خالص گرداند چشمه های حکمت از قلبش بر زبانش جاری می گردد .
فکر میکنم اولین قدمش هم نماز اول وقته. یه مطلب دیگه هم میخواستم اینجا ذکر کنم که فکر میکنم خیلی مهم باشه مخصوصا برای عزیزانی که تو اجتماع فعالیت میکنن و سرکار میرن یا تحصیل میکنن:
غضّ بصر, یعنی نگاه نکردن به نامحرم . سعی کنیم در حد امکان با نامحرم فقط در حد ضرورت صحبت کنیم و نگاه هامون رو از نامحرمان بپوشانیم.
حواسمون باشه که بیشتر از یکبار نگاه کردن به یک نامحرم, مثل تیری از ناحیه شیطانه!!!
انشاءالله خدا به هممون یاری برسونه و عزممون رو بیشتر از پیش بکنه.
من پاسخ داد:
واقعاهمین طوره نگاه به نامحرم...
ممنون حصان جان
قاصدک یار 314 امام زمان عج - فاطمه ک جمعه 26 آبان 1391 02:26 ق.ظ
با عرض سلام خدمت مدیریت این وبسایت ممنونم از اینکه به کلبه این بنده حقیر سر زدید وبسایت شما برای همیشه در قلب لینکستان ما جای گرفته است و برای شما ارزوی موفقیت میکنم و امید وارم در پیشگاه مولایمان حضرت بقیه الله سر بلند باشید وامید به بازدید دوباره شما دوست گرامی
لطفا مرا هم با اسم سرزمین امام زمان عج لینک کنید
در ضمن منظورتان را در مورد این حر ف نفهمیدم

قول میدی؟
اگه آره بیاوبم
منتظرم
من پاسخ داد:
سلام دوس عزیز
ممنون وحتما
اشکالی نداره میخواستم قول بگیرم
نخل های سوخته 1 - مزارعی پنجشنبه 25 آبان 1391 11:06 ب.ظ
غمی زیباست در شور حسینی ، یک غم شیرین


که از یاد تو خواهد برد رنج خستگی ها را


محرم بار دیگر تکیه گاه عشق خواهد شد


اگر برپا نمایی تکیهّ دلبستگی ها را !

من پاسخ داد:
زیبابود
دخترکـــ پنجشنبه 25 آبان 1391 10:43 ب.ظ
نمیدونم چی بگم. من خیلی گناهکارم خیلی زیاد. اینو میدونم اگه حواسمون به خدایی که بالای سرمونه باشه،گناه مکی کنیم
برای من دعا کنین
من پاسخ داد:
حتمادوست گلم
زهرا(خدایا حلالم کن) پنجشنبه 25 آبان 1391 06:23 ب.ظ


کــــربــــلا یعنی عطش در یک کلامبر حـــسیــــن و کـــــربــــلای او سلام
من پاسخ داد:
ممنون زهراجان
پارمیدا پنجشنبه 25 آبان 1391 05:59 ب.ظ
سلام من متوجه نشدم میشه بیشتر راجع به این چله نشینی توضیح بدین بعد من فکر میکنم باید از درون چله نشیم شیم چون اگر درون از گناه دور شد خواه نا خواه بیرون هم از گناه دور میشه راستی مداحی وبلاگتو خیلی دوست دارم آهان به روزم بیا
من پاسخ داد:
سلام
چشم
همین طوره
منم خیلی دوستش دارم
اومدم
امیـــــر پنجشنبه 25 آبان 1391 01:23 ب.ظ
سلام ابجی
یه شعر سنگین گذاشتم..اگه طاقتشو داری بیا بخون..
نمیدونم کارم درسته یا نه ولی دیگه گذاشتم
من پاسخ داد:
سلام
حتما
اومدم
سس پنجشنبه 25 آبان 1391 12:43 ق.ظ
سلام من توی چله ننیستم ولی
نماز و روزه فوق العاده تاثیر دارن در ضمن تاثیر نظر و درخواست از خدا که دیگه هیچی و دقت برای حضور در مجالس ارباب

الهی لا تکلنی علی نفسی
من پاسخ داد:
سلام
همین طوره
سمانه چهارشنبه 24 آبان 1391 10:26 ب.ظ
سلام عزیزم
یک نگاهی به وبم بنداز تا دعا رو بخونی
ممنونم
من پاسخ داد:
سلام گلم
چشم
مرتضی چهارشنبه 24 آبان 1391 09:23 ب.ظ
سلام به شما دوست بزرگوار
خدا قوت
با مطلبی جدید(هل من ناصر ینصرنی) و نوای گرم مداحی به استقبال محرم می رویم
ممنون میشم با نظرت کمکم کنی
در پناه حق
یا مهدی
من پاسخ داد:
سلام
ممنون
حتمامیام
دختری در بهار چهارشنبه 24 آبان 1391 07:43 ب.ظ
کاش واقعا گناه کردن را ترک کنیم امـا مگه روزگار میذاره؟
من پاسخ داد:
کاش...
نمیذاره اما ما ازپادرش میاریم.
مهدی کاکازاده چهارشنبه 24 آبان 1391 11:14 ق.ظ
سلام ..
واقعا وبلاگ بسیار جالبی دارید.
بعد مدت زیادی باعث شدین ک برای آقامون کمی اشک بریزم.
راستش کم کم داشتم فراموشش میکردم.
ب امید ظهور سبزش .
من پاسخ داد:
سلام
ممنون
خوبه
آمین
حامد چهارشنبه 24 آبان 1391 12:38 ق.ظ
به نظر من باید به این جمله که خدا ناظر اعمال ماست ((باور قلبی)) داشته باشیم اینجوری مطمئنم آدم گناه نمیکنه خودم امتحان کردم که میگم اگه یادتون میره جمله بالایی رو ،رو دستتون بنویسید تا همیشه جلوی چشتون باشه


همین جا از فرصت استفاده میکنم و فرا رسیدن ماه محرم ماه عزای حسینی رو به همه مخلصان ائمه اطهارتسلیت عرض میکنم
اَلسًـ‗_‗ـلامُ عَلَیـ‗_‗ـلکَ یـَ‗_‗ـا اَبـ‗_‗ـا عَبـ‗_‗ـداللًـ‗_‗ـه ِالحُسیـ‗_‗ـن

در پناه حق باشید
من پاسخ داد:
واقعاهمین طوره
همچنین
باران سه شنبه 23 آبان 1391 08:44 ب.ظ
سلام
از نظر من راه ترک گنه اینه که ایمان داشته باشی هر کاری که میکنی خدا ترا ببینه البته باید عاشقش باشی چون معشوق جلو عاشق کاری که از نظر معشوق بده انجام نمیده.
به فکر امام زمانمون هم باشیم وگناه کمتر کنیم.
التماس دعا
من پاسخ داد:
سلام
همین طوره
ممنون
آرمین سه شنبه 23 آبان 1391 04:03 ب.ظ
سلام

من پاسخ داد:
سلام
نا شناس سه شنبه 23 آبان 1391 02:09 ب.ظ
سلام
مطلب جالبی بود به روزم سری بزنید یا علی ....
من پاسخ داد:
سلام
چشم اگه وقت بشه
رها سه شنبه 23 آبان 1391 11:41 ق.ظ
سلام
این کار فقط اراده می خواد که خدا این اراده رو بهمون داده خودشم کمکمون می کنه که این کارو انجام بدیم .امیدوارم خدا منو به خاطر همه گناهایی ک کردم ببخشه.
من پاسخ داد:
سلام
ممنون رهاجان
تداعی سه شنبه 23 آبان 1391 11:35 ق.ظ
سلام
به نظر من اگه آدم تو همه حال خدارو شاهد و ناظر بر اعمالش ببینه گناه نمیکنه.اینکه واقعا حس کنه یکی اون بالا همیشه داره نگاش میکنه.کسی که اول و وسط و آخر کارش فقط خدارو ببینه و خشنودی خدارو به رضایت خودش ترجیحح بده گناه نمیکنه و به خاطر خدا پا روی هوای نفسش بزاره و خدایی خدا و بندگی خودشو قبول داشته باشه.و اینکه گناه نکردن و پاک موندن خیلی راحت تر از توبه کردنه.پاک بودن و گوش به فرمان خدا بودن آرامش میاره و وجدانی راحت و خیالی آسوده و هیچی بهتر از این نیست که آدم بدونه خدا ازش راضیه و هواشو داره.
من پاسخ داد:
سلام
کاملادرست
ممنون
قاصدک سه شنبه 23 آبان 1391 08:50 ق.ظ
سلام عزیزم
به نظر من یاد خدا بزرگترین و بهترین راه برای گناه نکردن

اگه به خدا اعتقاد دارید به اینکه هست و شما رو میبینه هرگز مرتکب گناه و اشتباه نمیشید اون زمانی که کار اشتباهی کردید بدونید از بودنش غافل شدید البته خداوند خیلی بخشنده است می بخشه البته فکر نکنید خدا بخشنده است و بعد از هر خطا بخشیده میشید باعث تکرر در گناه کردن بشه خدا می بخشه ولی توبت باید خلوص داشته باشه کسی هم که توبه خالصانه کنه یک گناه و دوباره تکرار نمیکنه

یک ضرب المثل هست که میگه:یک مومن دو بار از یک سوراخ گزدیده نمیشه
البته یک تعغیراتی در این ضرب المثل دادم ولی کلا" مفهمومش مهمه

در پناه خدا
موفق و موید باشید
من پاسخ داد:
سلام فاطمه جان
همین طوره
ضرب المثلت توحلقم!!!صدالبته
فاطمه سادات سه شنبه 23 آبان 1391 01:31 ق.ظ
ببخشید هاااا ولی واقعا نمیدونم
اما دوستان نظر های درستی و قشنگی داده بودند بازم ببخشید
من پاسخ داد:
اشکالی نداره دوست عزیز
sahebdelan313 سه شنبه 23 آبان 1391 01:14 ق.ظ
سلام ممنون از لطفتون....


التماس دعای فرج
من پاسخ داد:
سلام
خواهش میکنم
راه بهشت دوشنبه 22 آبان 1391 11:19 ب.ظ
سلام
بهترین و راحت‌ترین راه این است كه انسان مومن هنگام مواجهه با گناه به یاد خدا بیافتد و بگوید خدایا به خاطر تو از خواسته خودم و نفسم گذشتم و از خدا نیرو بگیرد و وارد گناه نشود. انسان اگر این توان را داشته باشد که پا روی خواسته های نفسانی خودش بگذارد با نیت خالص برای خدا, مشکلی درترک گناه نخواهد داشت .
انسان باید بداند که عالم محضر خدا است. تمامی اشیا ظرف علم خداوند است و خدای متعال از پس همه اشیایی كه در پیرامون شما وجود دارد، به شما نگاه می‌كند و همچنین گناه انسان، -هر چند به صورت پنهانی- از دید و اطلاع معصومین (علیهم السلام) و ملائكه پنهان نیست و باعث می‌شود كه آبروی انسان نزد ایشان و ملائكه از بین برود و آدمی خفیف و خوار گردد لذا باید حقیقتاً به خداوند پناه برد و در دژ استوار حضرت حق قرار گرفت.
«إِمَّا یَنْزَغَنَّكَ مِنَ الشَّیْطانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ» (اعراف -200 ) و هر گاه وسوسه‏اى از شیطان به تو رسد به خدا پناه بر، كه او شنونده و دانا است.
«یاد خدا و ذكر حق»، برنامه و روش اهل تقوا است و پرهیزكاران هنگامى كه وسوسه‏هاى شیطانى، آنها را احاطه مى‏كند، به یاد خدا و نعمتهاى بى پایانش، به یاد عواقب شوم گناه و مجازات دردناك خدا مى‏افتند؛ در این هنگام ابرهاى تیره و تار وسوسه، از اطراف قلب آنها كنار مى‏رود و راه حق را به روشنى مى‏بینند و انتخاب مى‏كنند
و نیز پیامبر خدا (صلی الله علیه و اله) فرمود: «آیا شما را از چیزی خبر ندهم كه اگر به آن عمل كنید، شیطان از شما دور شود، چندان كه مشرق از مغرب دور است؟ عرض كردند: چرا. فرمود: روزه، روی شیطان را سیاه می‌كند و صدقه، پشت او را می‌شكند و دوست داشتن برای خدا و همیاری در كار نیك، ریشه‌ی او را می‌كند و استغفار، شاهرگش را می‌زند».

برای همه دوستان موفقیت آرزومندم
من پاسخ داد:
سلام
ممنون هستی جان
morteza دوشنبه 22 آبان 1391 10:42 ب.ظ
ببینم یه سوال! شوما نمیخوای ما رو لینک کنی؟!
من پاسخ داد:
خیر
morteza دوشنبه 22 آبان 1391 10:42 ب.ظ
من نظرات دوستان رو قبول دارم!
به نظرم کتاب خوندن، اونم کتابای مذهبی! ذکر گفتن مخصوصا صلوات! همیشه به یاد خدا بودن! و اینکه همیشه در نظر داشته باشیم:
عالم محضر خداست در محضر خدا...
و در آخر دعا، دعا، دعا! تا بتونیم محکم پای قولمون وایسیم باز شرمنده نشیم! کاش بشه یه بار لبخند رو رو لب آقا بشونیم نه اشک تو چشماش!
من پاسخ داد:
کاملا درسته
ممنون
شیعه كوچولو دوشنبه 22 آبان 1391 10:40 ب.ظ
سلام فاطمه خانم خسته نباشید من تو وبم یه پست گذاشته بودم به نام "نسخه ی گناه نكردن"بخونیدش اگر قبولش داشتید ازش استفاده كنید..
یا علی
من پاسخ داد:
سلام
بله حتما
مرتضی دوشنبه 22 آبان 1391 10:26 ب.ظ
سلام هم رزم گرامی
خسته نباشی و خدا قوت
کم کم بوی کربلا می رسد

با مطلبی در مورد (شناخت امام زمان ، نشانه ایمان) به روزم
خوشحال میشم کمکم کنی با نظرت
در پناه حق
یا مهدی
من پاسخ داد:
سلام
ممنون
اومدم
عاشقان مهدی دوشنبه 22 آبان 1391 10:25 ب.ظ
سلام فاطمه جون به نظرمن آدم بایداول ازگناهان گذشته توبه کنه چون اولین راه برای ترک گناه چشیمانی ازگناهان گذشته است وازخداو امام زمان علیه السلام بخواد که نه تنها توی این چهل روز بلکه برای همیشه در این راه کمکمون کنن
من پاسخ داد:
سلام گلم
ممنون
همین طوره
محب الزهرا سلام الله علیها دوشنبه 22 آبان 1391 07:48 ب.ظ
لبیک یا حسین (ع)
با " توصیه‌هاى مهم آیت‌ الله العظمى مکارم شیرازى (مدّ ظلّه العالى) به عزاداران حسینى " به روزم.
تشریف بیاورید وب هیئت محبان الزهرا سلام الله علیها.
خوشحال میشیم.
درپناه چادر خاکی مادرمون حضرت زهرا سلام الله علیها باشید
التماس دعا
من پاسخ داد:
حتمادوست عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30
 

شارژ ایرانسل

فال حافظ